Trettondags keppni 6/1 

10.00 Barn med ledare
10.10 Junior upp till 15
10.30 Young rider
10.40 Lätt klass 
11.10 Maskeradtölt
11.20 Fika paus
11.50 Mellan klass
12.05 Svår klass
12.15 Gubb och Gum klass

10.00  Barn med ledare
Ebba Söderdahl                                         Aradis från Norrbacken

10.10 Juniorer
Beatrice Lindsten                                       Kjakur från Margrethehof
Elli Larsson                                                   Njáll från Himnarikis
Dana Hägne                                                 Snaedis från Vedby
Hanna Berntsson                                         Ösp fra Prästgården
Agnes Mårtensson                                      Soldis fra Sumarstödum
Polly Sturesson                                             Sara från Margrethehof

10.30 Young rider
Astrid Tillström                                           Mori från Rävninge
Isa Ståhl                                                        Fafnir från Övedskloster
Thilda Dahllöf                                              Höfdingi från Asperö

10.40 Lätt klass
Madelene Ojala                                            Aradis från Nordbacken
Isa Ståhl                                                          Fafnir från Övedskloster
Dana Hägne                                                   Hljomurfrånn Spelmansgården
Agneta Kristiansson                                      Komma från Litlalandi
Anna Olsson                                                    Glöd från Norrkåsa
Johanna Hellberg                                           Lisa fra Ytre Brennijoli

11.10 Maskeradtölt 
Polly Sturesson                                               Sara från Margrethehof
Thilda Dahllöf                                                  Aron från Navåsen
Beatrice Lindsten                                            Kjakur från Margrethehof

11.20 Fika 

11.50 Mellan klass
Anneli Hemmingsson                                      Sleipnir från Dirhuvud
Susanne Hansson                                             Lu`kas fra Himnarikis
Marianne Greip                                                Ljori från Foje Hof
Thilda Dahllöf                                                    Aron från Navåsen
Susanne Berggren                                            Glamur fra Seljabrekku
Agnes Mårtensson                                           Soldis fra Summarstödum

12.05 Svår klass 
Gunilla Skillborg                                                Ari från Rosenlund
Margaretha Hellman                                        Ösp från Prästgården
Beatrice Lindsten                                              Kjarkur från Margrethehof

12.15 Gubb och Gum klass
Anneli Hemmingsson                                       Sleipnir från Dirhuvud
Hans Skillborg                                                    Ögi fa Kirkuferjuhjaleigu
Gunilla Skillborg                                                 Ari från Rosenlund
Marianne Greip                                                  Ljori från Foje Hof
Agneta Kristiansson                                           Komma fra Litlalalandi
Susanne Berggren                                              Glaumur fra Seljabrekkur
Rolf Westman                                                      Lisa fra Yttri Brennholi
Susanne Hansson                                                 Lu´kas frå Himnarikis




Trettondagskeppni på Margrethehof 


Ofeigur bjuder in till en lättsam tävling den 6/1 på Margrethehof för alla som gillar en kul tävling.
Tävlingen hålls i ridhuset och framridningen på lilla ovalen.

Klasser som erbjuds:
Lätt klass om du ridit på max 5,0
Mellan klass om du ridit på max 6
Svår klass om du ridit över 6,0
Barn med ledare
Barnklass utan galopp 
Juniorklass upp till 15 år
YR klass upp till 21
Gubb och gum klass för oss lite äldre
Våga prova på att tävla 
Maskeradtölt för alla åldrar.

Pris 300 kr i startavgift och 50 kr/ gren. Max 3 starter/ häst.
Startavgift i de 2 barn klasserna 
100 kr

Keppnir, alla rider på banan samtidigt,  ev kan det delas upp i heat om det är många anmälda de bästa går sedan vidare till ev runda 2 o sen final med de 5-6 bästa ekipagen.

Anmälan till tavling@ofeigur.se
Betalning till swisch 1231239672 eller bankgironummer 1020517-7
Sista anmälan 1/1 2022

Frågor till tävlingsledare Catarina Mårtensson på 0709-247801. 
Lättare förtäring finns till försäljning.


Varmt välkomna att tävla in det nya året med Ofeigur!